Qubik Caffe

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

Qubik Caffe to znakomita, włoska kawa, nad powstaniem której pracuje wiele osób związanych ze światem espresso. Właśnie ta współpraca przy tworzeniu najlepszych smaków i aromatów sprawia, że Qubik Caffe to kawa, na którą zawsze jest idealna pora. Głęboki smak i przyjemny aromat produktów marki Qubik Caffe powodują, że nie można przejść obojętnie obok naparu przygotowanego z tej włoskiej palarni. Proces palenia ziaren kawy odbywa się w Trieście – malowniczym, portowym mieście położonym w północno-wschodnich Włoszech, tuż nad Adriatykiem. Lokalizacja w tym przypadku jest niezwykle istotna. Ponieważ Triest przyciąga do siebie ludzi ze wszystkich zakątków świata, kawa tam palona musi zaspokoić potrzeby i gusty wielu różnych osób. Trzeba przyznać, że mieszankom Qubik Caffe udaje się to znakomicie. W ich skład wchodzą ziarna Arabiki i Robusty, które pochodzą z najlepszych upraw na świecie. Są one doskonałe do ekspresów domowych, kawiarek, ekspresów profesjonalnych, a także to chemexów i dripperów.

W Qubik Caffe wiele uwagi poświęca się procesowi palenia ziaren kawy. Dopracowane, nowoczesne metody poparte doświadczeniem zespołu Quibik Caffe sprawiają, że produkty sygnowane logo Qubik Caffe są wyjątkowe. Zresztą, już sam design marki jest zapowiedzią doskonałej przygody z jej kawą. Minimalistycznie zaprezentowane espresso nawiązujące jednocześnie do pierwszej litery nazwy pokazuje, jak bardzo ważna w Qubik Caffe jest dbałość o nawet najmniejsze szczegóły.

Mieszanki Qubik Caffe

Blendy przygotowane przez zespół Qubik Caffe pochodzą z różnych plantacji. Dlatego też warto przyjrzeć się im wszystkim. W linii Puro Arabica, zgodnie z nazwą, znajdują się tylko i wyłącznie ziarna najlepszej, czystej Arabiki zbierane na Kostaryce, a także w Etiopii. Ich dopełnieniem są ziarna pochodzące z Indii i Brazylii. W linii Puro Arabica Qubik Caffe zawartość kofeiny nie przekracza 1,5%. Za to kolekcja Italian Breakfast to kompozycja Arabiki i Robusty idealna na początek każdego dnia. Kolejna linia to Monooriginali. Składają się na nią mieszanki pochodzące z Gwatemali, Etiopii i Indii. Z każdego kraju przygotowano po jednym blendzie, w którym wyczuwalne są aromaty i smaki charakterystyczne dla danego regionu. To przepiękny ukłon Qubik Caffe w stronę plantatorów. Fresh Coffeee to idealnie prażone ziarna kaw jednorodnych. Każda ma inne pochodzenie. Warto więc spróbować wszystkich. Ponieważ w Qubik Cafee bierze się pod uwagę potrzeby każdej osoby, wśród kaw znajdują się również te bezkofeinowe. Virgola Uno to bezkofeinowe espresso, które można pić w każdej chwili.