Gaggia

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Słyszysz Gaggia – myślisz włoskie espresso

Gaggia, jak żadna inna firma, kojarzy się z włoskim sposobem przygotowywania kawy. Jest ona chyba najbardziej znanym producentem zarówno ekspresów profesjonalnych, jak również ekspresów do kawy do domu i młynków do kawy. Trzeba przyznać, że nawet najwięksi fani metod alternatywnych, czyli zaparzania z wykorzystaniem chemexów i dripperów, nie są w stanie odmówić kawie z ekspresów Gaggia doskonałego smaku. Historia marki sięga aż 1935 roku, bo właśnie wtedy Achille Gaggia w Mediolanie otrzymał patent na ekspres do kawy nowego typu. Jego pomysł był innowacyjny – dzięki wykorzystaniu tłoka umożliwił przygotowanie włoskiej kawy w nie więcej, niż 15 sekund. W tamtym czasie była to tak naprawdę wielka, kawowa rewolucja. Po raz pierwszy, Achille Gaggia swój patent wykorzystał w kawiarkach, a jego produkty szybko doceniono nie tylko w Mediolanie, czy samych Włoszech, ale również w innych krajach.

Ekspresy do kawy Gaggia – znakomita jakość

Tym razem nie chodzi o jakość naparów, ale o same urządzenia. Ekspresy do kawy Gaggia cieszą się bardzo dużym powodzeniem nie tylko dlatego, że z ich pomocą w bardzo krótkim czasie można przygotować świetne espresso, ale również przez to, że są one bardzo trwałe, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości. Bestsellerem firmy Gaggia jest ekspres Gaggia Classic. I to bynajmniej nie chwilowym – ekspres ten na rynku można znaleźć od niemal trzydziestu lat. Jednak jego doskonała konstrukcja sprawiła, że już kolejne pokolenia korzystają z możliwości tego ekspresu i nieustannie dochodzą do nich nowe osoby. Jest to świetny wybór, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w roli biurowego ekspresu do kawy w niewielkiej firmie. Oczywiście, znajdziesz ten ekspres Gaggia w naszej ofercie.

W Coffee Solutions, oprócz modelu Classic, który swoją nazwą nawiązuje do pierwszych kawiarek Achille Gaggia, znajdziesz również Gran Gaggia Deluxe, czyli świetny i niedrogi ekspres, który pozwoli ci łatwo i szybko przygotować włoską kawę w zaciszu własnego domu. Jeśli jednak poszukujesz profesjonalnych rozwiązań dla branży HoReCa, sprawdź Gaggia XD Evolution 2GR, czyli ekspres kolbowy, przy którym jednocześnie mogą pracować dwie osoby. Dodatkowo, bez trudu przygotują w tym samym czasie aż cztery kawy. To bez wątpienia podniesie szybkość wydawania gorących napojów. Co więcej, mogą to być napoje mleczne, ponieważ ekspres ten wyposażono w dwie dysze spieniające mleko. To bardzo wydajne urządzenie, bo umożliwia przygotowanie aż 400 kaw w ciągu dnia.