LaMessicana

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

La Messicana to kawa, którą zajmuje się marka z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Na samym początku była to tylko maleńka kawiarnia. Jednak to zmieniło się bardzo szybko. Odpowiednie przygotowywanie naparu a także doświadczenie w paleniu kawy, sprawiło, że La Messicana z czasem zaczęła się kojarzyć z najlepszą kawą. Tak też pozostało do dziś. Mieszanki sygnowane logo marki kojarzą się z najlepszym smakiem i najprzyjemniejszym aromatem, który można uzyskać parząc małą czarną. Przełomowy moment w historii marki nastąpił zaledwie kilka lat temu. Właśnie wtedy udało się tak bardzo zdywersyfikować produkty La Messicana, że mogły one zaspokoić każdy z funkcjonujących kanałów dystrybucji. Dzięki temu La Messicana stała się marką rozpoznawaną nie tylko w całej Europie, ale również na pozostałych kontynentach. Co bardzo istotne, filozofia firmy jest ściśle powiązana z dbałością o środowisko, a także o osoby, które zajmują się uprawianiem kawy.

La Messicana – kawa palona idealnie

La Messicana to kawa, przy której palenie odgrywa najważniejszą rolę. Dziś odbywa się ono w ogromnym centrum w prowincji Piacenza, w mieście Rottofreno. Właśnie tam udoskonalana cały czas jest technologia palenia, dzięki stałym badaniom, które pozostają w symbiozie z tradycyjnym smakiem włoskiej kawy. Cały proces palenia kawy La Messicana odbywa się niezwykle powoli. Wszystko po to, by z każdego ziarna kawy wydobyć to, co najlepsze. Bogactwo smaku naparu przygotowanego z ziaren LaMessicana sprawia, że nie sposób nie docenić pracy włożonej w Rottofreno.

Najlepsze, specjalnie dobierane ziarna w LaMessicana

Sam sposób palenia, to nie wszystko. Można go przeprowadzić możliwie najlepiej, ale kiedy ziarna nie będą miały idealnej jakości, trudno będzie się zachwycać smakiem i konsystencją kawy. Dlatego też tak istotne jest to, żeby sprowadzać kawę z miejsc kojarzonych z najlepszymi praktykami nie tylko zarówno w kwestii uprawy, ale również zbiorów. W La Messicana każda odmiana kawy jest dokładnie testowana po to, by spośród dostępnych ziaren wyłonić te, które pozwolą na stworzenie idealnej mieszanki. Tę jakość marki La Messicana docenili wszyscy. Wyraża się to także w tym, że firma uzyskała certyfikaty potwierdzające jakość jej produktów. Mówiąc o LaMessicanie nie sposób nie wspomnieć o linii kaw Citta d’Italia, które są tworzone po to, żeby możliwie najlepiej oddać wszystkie włoskie tradycje. LaMessicana to świetny wybór do ekspresów domowych, a także ekspresów profesjonalnych.