Młynki do kawy

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Aby zrobić dobrą kawę, potrzeba nie tylko dobrej jakości wody, starannie wyselekcjonowanego ziarna, ale także sprzętu, który sprawi, że nasza kawa pobudzi nasze kubki smakowe. Dobry sprzęt, a dokładniej młynek do kawy, jest niezbędny do stworzenia wysokiej jakości tego pysznego napoju. Na rynku dostępne są różnego rodzaju młynki odpowiadające potrzebom i finansom użytkowników. Mniej wymagające osoby zadowolą się najprostszym młynkiem do kawy, jako że nie oczekują od kawy wyszukanego smaku i aromatu. Z kolei ci, którzy chcieliby wydobyć z niej coś więcej niż samą goryczkę i jej pobudzające właściwości, muszą sięgnąć po bardziej wyspecjalizowane młynki do kawy.

Ręczny młynek do kawy to najlepsza opcja na podróż

Nie trzeba od razu sięgać po te najdroższe młynki, można znaleźć kompromis pomiędzy ceną a jakością sprzętu. Jeśli cenicie sobie łatwą dostępność i mobilność, z pewnością najlepiej sprawdzi się młynek ręczny. Tego typu młynki nie wytwarzają dużego hałasu, co sprawia, że nie będziemy przeszkadzać innym współmieszkańcom. Młynki ręczne to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne podejście do robienia kawy. Ich wygląd przywodzi na myśl dawniejsze czasy, co także dodaje atmosfery w trakcie procesu robienia kawy i celebracji jej picia. Tego typu młynki do kawy przydają się, gdy jesteśmy z dala od cywilizacji, możemy w każdej chwili zmielić sobie kawę.

Gdy cenimy wygodę – tylko elektryczny młynek do kawy

Kiedy ważniejsza jest dla nas wygoda i prostota przygotowania, bardziej pomocny będzie nam młynek elektryczny. Taki młynek zajmuje jednak zwykle więcej miejsca, a bardziej wyspecjalizowana konstrukcja sprawia, że taki sprzęt szybciej się niszczy. Jeśli jednak chcemy delektować się lepszą kawą, sięgnięcie po młynek elektryczny jest dobrym wyjściem. Takie młynki dają nam dużo większe możliwości jeśli chodzi o stworzenie napoju, jaki nas interesuje. Młynki elektryczne są znacznie precyzyjniejsze od tych ręcznych. Z tego powodu są używane w lokalach gastronomicznych, gdzie jakość kawy jest niezmiernie istotna. Dzięki wysokiej jakości młynków elektrycznych nie stracimy także dużej ilości olejków zawartych w kawie. Aby kawa zachowała cały swój aromat, z tak zmielonej kawy musi zostać jak najszybciej przygotowany napar.

Młynek żarnowy czy młynek nożowy – jaki wybrać?

Na jakość kawy ma także wpływ to, czy użyjemy młynka do kawy żarnowego czy nożowego. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości naparu, jedynym słusznym rozwiązaniem jest młynek żarnowy. Tylko w takim młynku istnieje możliwość ustawienia stopnia zmielenia ziarna. Ziarna w młynkach żarnowych są przy tym mielone równomiernie, co ma niebagatelny wpływ na smak otrzymanej kawy. Natomiast przy użyciu młynków nożowych takiej równomierności nie uzyskamy, co spowoduje, że smak nawet najlepszej gatunkowo kawy będzie słabej jakości. Wybór młynka do kawy zależy więc przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Sami musimy zastanowić się do czego posłuży nam młynek i do jakiego stopnia zależy nam na jakości kawy.