Ekspresy do kawy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Zastanawiasz się nad kupnem ekspresu do kawy, ale nie możesz się zdecydować?

Ekspresy do kawy to poważna inwestycja, którą warto przemyśleć. Na rynku znajduje się wiele rodzajów ekspresów do kawy, które dodatkowo znacząco różnią się ceną.

O czym należy pamiętać przy wyborze idealnego ekspresu? Przede wszystkim powinien być dopasowany do naszych preferencji oraz odpowiednio służyć przez lata. Przed zakupem warto przeanalizować najważniejsze parametry techniczne, a także obsługiwane przez ekspres funkcje.

Zadzwoń do nas abyśmy wspólnie wybrali idealny ekspres do kawy pasujący do Twoich potrzeb.

Ekspres do kawy – rodzaje

Ekspresy domowe oraz ekspresy profesjonalne podzielone są na kilka rodzajów. Przede wszystkim wyróżniamy ekspresy przelewowe, ciśnieniowe, automatyczne oraz ręczne.

Ekspres ciśnieniowy ma prostą zasadę działania – gorąca woda tłoczona jest pod ciśnieniem przez zmieloną kawę, w wyniku czego uzyskujemy skondensowany napar. Espresso może służyć także jako baza dla innej kawy. Największą zaletą ekspresu jest wydobycie z ziaren pożądanych substancji z pominięciem niechcianych, np. gorzkiego posmaku.

Ekspres przelewowy ma działanie podobne do tradycyjnego parzenia kawy. Zagotowana w nim woda przelewa się przez kawę wsypaną do papierowego filtra. Dzięki temu można uzyskać dużo kawy, która utrzymuje stałą temperaturę. Ekspres idealnie sprawdzi się więc w przypadku dużej rodziny, niekoniecznie dla jednej osoby.

Ekspresy automatyczne to idealne ekspresy do kawy do biura. Posiadają uproszczoną obsługę, można korzystać z nich wielokrotnie w ciągu dnia. Należy jedynie wlać wodę do pojemnika, wsypać ulubione ziarna kawy, nacisnąć odpowiedni przycisk i gotowe!

Ekspres ręczny jest szczególnie polecany dla wytrawnych smakoszy i prosty w obsłudze – zmielone ziarna kawy wsypuje się do sitka w kolbie, którą następnie umieszcza się w ekspresie. Kawa otrzymana w ten sposób jest lekko oleista z charakterystyczną pianką na wierzchu.

Ekspres do kawy – który wybrać?

Ekspresy Saeco, podobnie jak ekspresy Melitta, należą do czołówki najbardziej znanych producentów ekspresów ciśnieniowych automatycznych. Warto wyróżnić modele Saeco Aulika, Saeco Lirika, Melitta Barista czy Melitta Solo.

Ekspresy Gaggia są ulubionym wyborem miłośników ekspresów ciśnieniowych kolbowych. Model Gaggia Classic jest kultowym przykładem profesjonalizmu połączonego z wyjątkowym designem i prostotą obsługi.

Ekspresy Nivona to głównie modele ciśnieniowe. Hitem wśród kupujących jest przede wszystkim ekspres Nivona 841.

Najlepsze ekspresy do kawy – tylko w CSSC!

CSSC to nie tylko internetowy sklep z ekspresami do kawy, dostosowanymi do potrzeb oraz budżetu Klienta. To również serwis ekspresów do kawy. W sklepie można naprawić urządzenia wszystkich czołowych producentów ekspresów.

CSSC posiada w ofercie akcesoria, takie jak np. filtry czy młynki do kawy. Szeroki wybór kaw i herbat z najlepszych plantacji świata pozwoli cieszyć się ulubionym napojem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu oraz do kontaktu – pomożemy Ci wybrać ekspres do kawy i akcesoria, dzięki którym przygotujesz swoją ulubioną kawę.