24 lipca, 2019

Poznaj nasz ranking ekspresów do kawy do domu

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy może okazać niemałym wyzwaniem. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, które na początku mogą wydawać nam się mało istotne. Wszyscy miłośnicy kawy wiedzą, że nie ma nic przyjemniejszego od filiżanki ulubionego, aromatycznego napoju zaparzonego w odpowiedni sposób. Ekspresy do kawy domowe powinny posiadać funkcje i udogodnienia, które sprawią, że korzystanie z nich będzie przyjemne i proste. Ponadto takie urządzenie musi być jak najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb domowników. Aby ułatwić Państwu wybór, przygotowaliśmy ranking ekspresów do kawy, który może pomóc w wyborze odpowiedniego modelu, tak, by spełnił on wszystkie oczekiwania.

1. Melitta Solo

Melitta Solo to świetna propozycja dla wszystkich osób, które lubią tradycyjną, klasyczną kawę bez zbędnych dodatków. Za pomocą zaledwie jednego przycisku można przygotować najbardziej popularne kawowe klasyki, które zasmakują wszystkim kawoszom. Ten ekspres marki Melitta posiada funkcję wstępnego parzenia kawy, dzięki któremu każda filiżanka tego napoju jest maksymalnie aromatyczna. Ponadto przygotowując kawę, można wybrać temperaturę parzenia, moc napoju, a nawet dostosować ilość wody do konkretnej filiżanki. Dodatkowym atutem jest fakt, że ekspres Melitta Solo zmieści się w każdej, nawet najmniejszej kuchni, ponieważ jest wyjątkowo kompaktowy- ma zaledwie 20 cm szerokości.

Melitta CAFFEO SOLO

2. Melitta Passione OT

Kolejnym ekspresem domowym, który uwzględnia nasz ranking ekspresów do kawy jest Melitta Passione OT charakteryzujący się wyjątkowo nowoczesnym designem. Dzięki temu, że jego konstrukcja jest zwarta, doskonale nadaje się on do małych pomieszczeń, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Melitta Passione OT potrafi za pomocą jednego przycisku przygotować aż 10 rodzajów kawowych specjałów. Ponadto charakteryzuje się tym, że posiada możliwość wyboru temperatury parzenia, aż pięciostopniową regulację mocy kawy, a także możliwością wybrania pomiędzy delikatną pianką a ciepłym mlekiem, dzięki czemu każda filiżanka napoju jest idealnie dopasowana do indywidualnych upodobań smakowych.

Melitta CAFFEO PASSIONE OT

3. Melitta Caffeo CI Touch

Ekspres Melitta Caffeo CI Touch to połączenie doskonałej jakości i funkcjonalności, które sprawiają, że korzystanie z niego to czysta przyjemność. Melitta Caffeo CI Touch wyposażony jest w funkcję wstępnego parzenia kawy, która wydobywa z napoju maksimum aromatu, dzięki czemu jego smak jest głęboki i pełny. Ponadto posiada możliwość wybrania temperatury parzenia oraz czterostopniową regulację mocy kawy, co sprawia, że każda przygotowana filiżanka napoju jest dostosowana do preferencji konkretnej osoby. Jego ogromną zaletą jest również fakt, że potrafi przygotować dwie kawy mleczne w tym samym czasie, a jego obsługa jest dziecinnie prosta- wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by już po chwili cieszyć się ulubionym, aromatycznym napojem.

Melitta CAFFEO CI Touch

4. Melitta Caffeo Barista T

Ranking ekspresów do kawy, musi uwzględnić ekspres Melitta Caffeo Barista T, który jest świetnym rozwiązaniem dla prawdziwych miłośników kawy. Podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianych ekspresów posiada możliwość wybrania temperatury parzenia oraz mocy kawy. Jego największym atutem jest jednak to, że potrafi on przygotować aż 18 rodzajów kaw, dzięki czemu każdy domownik oraz gość może rozkoszować się swoim ulubionym napojem. Ponadto Melitta Caffeo Barista T posiada szereg udogodnień, takich jak wylewka na kawę z podświetleniem LED czy automatyczny program czyszczenia, dzięki którym korzystanie z niego jest niezwykle proste i przyjemne. Jest to ekspres dla osób wymagających, które chcą, aby ich kawa była pod każdym względem idealna.

Melitta CAFFEO BARISTA T Czarny

5. Jura E8

Nasz ranking ekspresów do kawy uwzględnia również produkty szwajcarskiej marki Jura, które charakteryzują się doskonałą jakością i niezawodnością. Ekspres Jura E8 stworzony został z myślą o wszystkich wymagających miłośnikach kawy, którzy oczekują perfekcji pod każdym względem. Jura E8 zachwyca nie tylko swoim niebanalnym designem, ale także funkcjonalnością. Posiada możliwość przygotowania aż 15 kawowych specjałów oraz aż ośmiostopniową regulację mocy kawy. Niewątpliwym atutem jest również fakt, że ekspres Jura E8 jest banalnie prosty w obsłudze- wystarczy nacisnąć jeden przycisk i poczekać chwilę na ulubiony napój.

Jura E8 Platin

6. Jura E60

Doskonałym ekspresem domowym jest również Jura E60, który został stworzony dla prawdziwych miłośników kawy. Pozwala on na przygotowanie specjałów kawowych, których jakość jest porównywalna z tymi dostępnymi w najlepszych kawiarniach. Dzięki temu, że Jura E60 posiada ośmiostopniową regulację mocy kawy, każda filiżanka napoju jest maksymalnie dopasowana do indywidualnych preferencji. Dodatkowym atutem jest fakt, że konserwacja i czyszczenie tego ekspresu jest dziecinnie proste- posiada on automatyczny program płukania i czyszczenia.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking ekspresów do kawy pomoże w wyborze idealnego ekspresu, który będzie służył Wam przez długie lata i będzie umilał poranne lub popołudniowe chwile relaksu z kubkiem aromatycznego, idealnie zaparzonego napoju.