30 sierpnia, 2019

Najlepszą kawę możesz przygotować w domu

Jednym z najbardziej dziś popularnych sposobów parzenia kawy jest sporządzanie go w ekspresie do kawy. To wygoda i prostota w tworzeniu kawy, która przyciąga miłośników tego napoju do tego typu urządzeń – wystarczy tylko nacisnąć parę razy na automacie i kawa jest już niebawem zrobiona. Takie ekspresy dzielimy na bardziej profesjonalne jak i te, które przeznaczone są do użytku domowego. Ekspres do kawy do domu odznacza się większą prostotą, aby każdy spragniony wyśmienitej kawy mógł w łatwy sposób przygotować sobie kawę. Domowe ekspresy do kawy to idealna opcja dla kawoszy, którzy bez większego wysiłku chcieliby zrobić znakomitą kawę. Przykłady dobrych urządzeń to m. in. domowe ekspresy Saeco, ekspresy Melitta czy ekspres do kawy Nivona. Jakiegokolwiek ekspresu byście nie użyli, otrzymacie kawę z rewelacyjnym smakiem i jeszcze wspanialszym aromatem.

Alternatywne metody parzenia

Ciekawym rozwiązaniem dla każdego miłośnika kawy są metody odbiegające od tych najpopularniejszych. Kawę można parzyć w wielu rodzajach urządzeń i na wiele sposobów. Jednym z takich przyrządów jest dripper. Dripper wymaga większej cierpliwości podczas tworzenia naparu, ale opłaca się to, bo uzyskujemy kawę ze smakiem nieco innym niż w przypadku tej zrobionej w ekspresie. Ziarna do takiego urządzenia należy zmielić nie za grubo i nie za drobno, tak aby wydobyć jak najlepszy smak przygotowywanej kawy. Podczas korzystania z dripów stosujemy filtry do kawy przeznaczone do tego typu przyrządów. Podobnym sposobem parzenia kawy jest parzenie w chemexie. Jest to ciekawy przyrząd, w którym tworzenie kawy jest bardzo podobne, jednakże w odróżnieniu od drippera, tutaj mamy do czynienia z tylko jednoczęściowym pojemnikiem – nie ma więc konieczności przelewania naparu do innego naczynia. Jeszcze innym rozwiązaniem jest skorzystanie z French pressu. To z kolei jest urządzenie z elementami szklanymi i metalowymi. Szklane jest urządzenie, a metalowe – sitko, którym oddzielamy fusy od gotowego naparu.

Potrzebna będzie jeszcze kawa

Do przygotowania naparu potrzebna jest oczywiście wysokiej jakości kawa, aby smak pobudzał wszystkie kubki smakowe miłośnika kawy. Polecamy takie kawy jak BOU Caffe, Qubik Caffe czy Tupinamba – marki te oddają nam w ręce przepyszne kawy z różnych zakątków świata, aby każdy kawosz mógł cieszyć się przepyszną kawą zrobioną w domowym zaciszu.

Najpierw jednak ziarnka kawy należy zmielić – albo we wbudowanym młynku w ekspresie do kawy, albo w osobnym urządzeniu przeznaczonym do mielenia kawy. Każdemu kawoszowi przydadzą się dobre młynki do kawy – najlepiej te żarnowe. Potrzebna już tylko woda, którą należy przegotować, a następnie nieco schłodzić. Tak przygotowaną wodą zaparzamy zmieloną kawę. Po zaparzeniu możemy cieszyć się wyśmienicie zaparzoną kawą, która ucieszy każdego wielbiciela tego napoju.