29 kwietnia, 2019 Melitta

Melitta

Początki marki Melitta – gospodyni domowa zmienia świat kawy

Melitta, to znana na całym świecie marka, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi kawy. Obecnie, jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów, a ekspresy do kawy Melitta oraz akcesoria do kawy tej marki zyskały najwyższą renomę wśród użytkowników, w tym również wśród profesjonalnych baristów. Okoliczności, w jakich firma Melitta rozpoczęła swoją działalność, a także sama jej założycielka, są na tyle ciekawe, że warto zapoznać się z ich krótką historią. Założycielka firmy – Melitta Bentz – była zwyczajną gospodynią domową, która zajmowała się domem oraz dziećmi. Była ona jednak ogromną miłośniczką kawy i starała się, aby każda filiżanka tego napoju sprawiała jak największą przyjemność. Bardzo denerwował ją fakt, że ostatni łyk kawy, zawsze zawiera dużą ilość fusów, dlatego też pewnego dnia użyła bibuły z zeszytu swojego syna i wyłożyła ją do przedziurawionego od spodu metalowego naczynia. W ten sposób metodą prób i błędów wynalazła pierwszy papierowy filtr do kawy. W 1908 roku otrzymała na swój wynalazek patent i postanowiła otworzyć własną firmę. Początkowo Melitta produkowała wyłącznie papierowe filtry do kawy, jednak z czasem coraz bardziej rozszerzała swoją ofertę, tak, aby trafić do jak największej ilości osób.

Melitta to najlepsza niemiecka jakość

Doskonała jakość i najlepsze materiały to coś, czym może poszczycić się Melitta. Firma ta, od samego początku swojego istnienia przykłada bardzo dużą uwagę do tego, aby wszystkie produkty były dopracowane w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Dzięki temu, jakość marki Melitta przyniosła firmie opinię producenta dostarczającego wyłącznie porządnie wykonane produkty, którymi można cieszyć się przez wiele lat, nie martwiąc się o żadne usterki i problemy techniczne. Mimo tego, że historia firmy Melitta była bardzo burzliwa, gdyż ze względu na I jak i II wojnę światową, musiała wstrzymywać swoją produkcję. Członkowie rodziny zostali wcieleni do wojska. Był to bardzo trudny okres, jednak Melitta Bentz była zdeterminowana i ostatecznie za każdym razem doprowadzała do wznowienia produkcji, kierując się ideą tworzenia najbardziej renomowanego, o najwyższej jakości, sprzętu dla fanów kawy. Produkty Melitta charakteryzują się właśnie dlatego m.in. bardzo dużą odpornością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Marka Melitta obecnie produkuje wszystkie najważniejsze i niezbędne akcesoria, zachowując przy tym najwyższą niemiecką jakość, które pozwalają cieszyć się każdym łykiem aromatycznej napoju.

Melitta – opinie kawoszy są jednogłośne: zadowoli nawet najbardziej wymagających

Niewiele istnieje takich firm na rynku, które pomimo usilnych starań, mogą zadowolić wszystkich swoich odbiorców i mają tak pochlebne recenzje zarówno wśród amatorów, jak profesjonalistów, którzy parzeniem kawy zajmują się zawodowo. Zdecydowanie składową tego sukcesu marki Melitta są miłość do kawy, pasja, olbrzymie doświadczenie, zaangażowanie i chęć dostarczania tylko najwyższej jakości produktów. Dla Melitty kawa to styl życia, bezcenne chwile spędzony w gronie najbliższych, stąd też nie tylko sam napój, ale także proces przygotowania to swoisty rytuał, który pozwala oderwać się od codzienności. To proste idee celebrowanie chwil, cieszenia się z małych rzeczy, doprowadziły to olbrzymiego sukcesu marki Melitta. Opinie fanów produktów tej firmy na całym świecie są jednoznaczne – to najwyższa jakości, a ze względu na dużą różnorodność oferowanego asortymentu, w tym całej gamy akcesoriów dla kawoszy, każdy znajdzie idealny produkt dla siebie. Produkty marki Melitta są nie tylko doskonale wykonane, ale także posiadają niebanalny, minimalistyczny design, który świetnie wpisuje się w większość pomieszczeń. Ponadto Melitta w swojej ofercie posiada akcesoria do kawy, które spełnią oczekiwania zarówno amatorów, którzy nie mają bardzo wygórowanych oczekiwań co do ich napoju, ale także profesjonalnych baristów, którzy zwracają uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Melitta to marka, której powinni przyjrzeć się wszyscy Ci, którzy chcą cieszyć się swoim ulubionym napojem w jeszcze smaczniejszym, niż zwykle wydaniu.


W swojej ofercie oczywiście posiadamy ekspresy domowe Melitta, przykładowe modele:

Melitta CAFFEO CI

Melitta CAFFEO BARISTA TS Stal Nierdzewna

Melitta CAFFEO BARISTA TS

Melitta CAFFEO BARISTA T

Melitta AROMA FRESH

Melitta CAFFEO PASSIONE

Melitta CAFFEO PASSIONE OT

Melitta CAFFEO SOLO

Melitta CAFFEO SOLO MILK

Melitta CAFFEO SOLO PERFECT MILK