28 listopada, 2019

Kawowiec – jedna z najwspanialszych roślin świata

Kawowiec – roślina, którą kocha świat, nie tylko kawosze

Wygląda i osiąga wielkości drzewa, które elegancko prezentuje się ze swymi owalnymi liśćmi, białymi kwiatostanami czy obsypany czerwonymi owocami. Kawa to napój, który znany jest wszystkim i kojarzy się z przyjemnymi chwilami relaksu w domu, przerwy w pracy czy spotkań, uroczystości z bliskimi osobami. To towarzysz wielu naszych spotkać. Dlatego też kawowiec kochany jest przez cały świat. Bardzo lubi go także kopi luwak, o którym przygotowaliśmy osobny artykuł.

Kawowiec w doniczce – podaruj sobie bądź bliskiemu kawę w drzewku zawartą

Można mieć własną mini plantację kawy w domu? Brzmi interesująco. Kawowiec można zakupić w wielu sklepach, nierzadko nawet w powszechnych marketach. Można tez pokusić się o zakup ziaren do zasiania własnego drzewka kawowca, np.: online, w sklepach internetowych. Jest to roślina dość wymagająca w pielęgnacji acz w zamian za to może odwdzięczyć prześlicznymi, drobnymi i delikatnymi kwiatami, a po około 9 miesiącach od kwitnięcia nawet karmazynowymi owocami z nasionami kawy w środku. Sposób obsługi jest naprawdę prosty. Wystarczy nasiona oddzielić od miąższu owoców kawowca, następnie wysuszyć je i wrzucić do uprażenia na patelnię. Kawowiec w doniczce podaruje nam wówczas prawdziwe ziarna kawy. Niestety w warunkach domowych nie zdarza się to zbyt często, ale szanse na własne mini zbiory kawy zawsze pozostają i można próbować.

Kawowiec w domu – magiczna roślina – dekoracja domu, zapach i przyjemne skojarzenia

Jest to bardzo ładna pod względem wizualnym roślina za sprawą swoich ciemno zielonych liści, od których bije głębia koloru i piękny połysk. Kawowiec w doniczce ma grube liście, sprawiające wrażenie wypukłych. Docelowo, nie kontrolowany kawowiec może wyrosnąć na małe domowe drzewko, ale może być również przycinany, jak to robią prawdziwi plantatorzy kawowca. Mieć własne drzewko kawowca to naprawdę przyjemność. Ma piękny zapach, kojarzy się z magicznym napojem, a przy tym pięknie się prezentuje w każdym wnętrzu, zwłaszcza w nowoczesnej przestrzeni. Dodatkowo może oczarować pięknymi białymi kwiatami, jeśli tylko będziemy o kakaowca dbać, które czasem owocują w mocno czerwone kuleczki z ziarenkami kawy w środku. Kawowiec w domu to zielona dekoracja i dodatkowo kawowiec w doniczce to pomysł na prezent.

Jakie kawowe prezenty na święta dla kawosza?

Dla prawdziwych kawoszy proponujemy kawowe gadżety, a jest ich na rynku naprawdę wiele. Sam zakup dobrej kawy jest zawsze bezpiecznym i trafionym podarkiem. Jeśli chcemy zainwestować w jakiś kawowy gadżet to warte polecenia są kawiarki, które dają możliwość zaparzenia w domowej kuchni prawdziwego espresso na płycie elektrycznej, indukcyjnej czy gazowej. Kolejna propozycja to młynki do kawy. Nic nie smakuje lepiej jak świeżo zmielona kawa – to główne motto smakosza kawy. Trochę droższym zakupem są ekspresy do kawy. Widełki cenowe są tu znaczące, ale wybór jest olbrzymi, zarówno w typach, jak i modelach. Postawmy na jakość i na sprawdzonych w branży ekspresów producentów, dla przykładu: ekspresy saeco, ekspresy melitta itp.

Jeżeli interesuje Cię zakup ekspresu, bądź innych akcesoriów do kawy, to zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy i skomponujemy idealny zestaw dla Ciebie.