San Giusto Caffe

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

San Giusto Caffè – rodzinna tradycja z Triestu

Firma założona została w 1949 roku w Trieście, stolicy kawy, we Włoszech. To rodzinna firma, w której 70-letnia tradycja jest przekazywana z ojca na syna. Cała proces przetwarzania ziarna odbywa się tutaj, w Trieście. Po przybyciu nieprzetworzonych ziaren kawy do portu w mieście Triest wszystkie czynności związane z przetwarzaniem ziarna są wykonywane tutaj, łącznie z pakowaniem. Nazwa San Giusto odnosi się do patrona miasta Triest. Kawa tej marki zdobywa uznanie wielu ludzi z sektoru HoReCa w całej Europie. A mieszanki eksportowane są w dużej mierze za granicę, aby szerzyć tradycję kawy z Triestu.Ziarna, które znajdziemy w mieszankach San Giusto to kawy selekcjonowane już w krajach, z których są sprowadzane. Kawa tej marki to ziarna tylko najwyższej jakości.

San Giusto Caffè – precyzyjny proces produkcji

Kawa San Giusto produkowana jest z wykorzystaniem tradycyjnych bębnów, w powolny, rzemieślniczy sposób, a później traktowane chłodnym powietrzem. Jest to w ten sposób robione, aby wydobyć z ziaren pełnię aromatu i smaku. Tradycję połączono tutaj z nowoczesnością, a mianowicie z systemem komputerowy, aby palić ziarna w sposób precyzyjny i stały. Ziarno w procesie palenia rozwija w sobie prawie tysiąc różnych substancji aromatycznych i przybiera charakterystyczny kolor „habitu mnicha”. Ziarna kawy przechodzą selekcję w celu wyeliminowania zanieczyszczeń, przeprowadza się próbę i ocenę sensoryczną w celu weryfikacji osiągniecia wysokich standardów. Stopień palenia jest również nieustannie weryfikowany za pomocą specjalnych przyrządów.

Opakowania, w których sprzedawane są mieszanki San Giusto Caffè zachowują wszystkie cechy organoleptyczne. Opakowania te zapobiegają przedostawaniu się powietrza do wewnątrz, co jest gwarancją najwyższej jakości kupowanej kawy. A to sprawia, że kawa pozostaje świeża do samego końca.

San Giusto Caffè i ekspres – idealna para

Jak każda włoska kawa, także i ta jest warta zakupu. Kawy San Giusto Caffè to doskonałe mieszanki na każdą okazję. Aby jednak przygotować znakomitą włoską kawę potrzebne są jeszcze takie urządzenia jak na przykład ekspresy do kawy, które wydobędą ze zmielonej kawy wszystko to, czego potrzeba do szczęścia każdemu kawoszowi. Jeśli chcemy raczyć sięwspaniałym aromatem i zapachem kawy specialty, polecamy ekspresy do kawy do domu, dzięki którym każde przyrządzenie kawy w domu będzie prawdziwym świętem. Jeśli zaś poszukujemy ekspresów do sieci gastronomicznych, wtedy rozsądniejszym wyjściem będą profesjonalne ekspresy do kawy; tego typu ekspresy to niezastąpione urządzenia dla zawodowo zajmujących się parzeniem kawy. Wśród ekspresów znajdziemy takie znakomite marki jak ekspresy Melitta czy ekspresy Saeco. Oczywiście nie musimy ograniczać się do kaw, w naszym sklepie posiadamy również znakomitej jakości herbaty.