10 września, 2019

Jaki ekspres do kawy wybrać? Sprawdź, który pozwoli ci przygotować najlepszą kawę w domu

Wszystkie osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez aromatycznej filiżanki ulubionego napoju stają w końcu przed trudnym zadaniem, jakim jest wybranie odpowiedniego ekspresu do kawy, który pozwoli im czerpać jeszcze większą przyjemność z codziennego rytuału. Wybór odpowiedniego ekspresu wcale nie jest taki prosty- na rynku można znaleźć wiele urządzeń do parzenia kawy, jednak nie każda z nich jest dobra. Decyzja co do wyboru ekspresu do kawy powinna być świadoma i dobrze przemyślana.

Ekspres do domu – na co zwracać uwagę?

Szukając ekspresów do kawy do domu, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Dobrze dobrany do naszych potrzeb i oczekiwań ekspres, pozwoli nam czerpać dużą przyjemność z codziennego picia kawy, a także sprawi, że będziemy czuli się usatysfakcjonowani i zadowoleni. Ekspres do domu powinien być dopasowany do miejsca, w którym będzie stał- im mniejszą i ciaśniejszą kuchnię posiadamy, tym mniejszy i bardziej kompaktowy powinien być ekspres. Warto zwracać również uwagę na materiały i tworzywo, z których ekspres jest wykonany. Ekspres do kawy zazwyczaj umieszczamy w kuchni, czyli w miejscu, w którym musimy liczyć się z ewentualnymi wypadkami przy gotowaniu, dlatego też ekspres musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto pamiętać także o tym, by sprawdzić, jak czyści się konkretny model ekspresu- niektóre posiadają specjalne programy, które pomagają w ich czyszczeniu i odkamienianiu.

Ze spieniaczem czy bez?

Wybierając ekspres do kawy, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli jesteśmy fanami zwykłej, klasycznej małej czarnej możemy zrezygnować ze spieniacza do mleka. Z kolei, jeśli naszym ulubionym rodzajem kawy jest cappuccino czy latte, spieniacz jest niezbędny. Można zdecydować się na ekspresy ze spieniaczami automatycznymi lub mechanicznymi- zarówno jedne, jak i drugie są bardzo dobre. To, jaki spieniacz ostatecznie wybierzemy powinno być również przemyślane i dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań.

A co z młynkiem?

Każdy prawdziwy miłośnik kawy wie, że kluczem do aromatycznego i pysznego napoju są świeżo zmielone ziarna kawy. Wybierając ekspres do kawy do domu, warto rozważyć i tę kwestię. Na rynku dostępne są modele bez młynków, które są zazwyczaj tańsze od ich bogatszych wersji. W wypadku, gdy zdecydujemy się na ekspres bez młynka, warto zaopatrzyć się w osobny, dobry młynek do kawy, który pozwoli nam odpowiednio przygotować ziarna kawy. Ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem, są z kolei nieco bardziej wygodne i funkcjonalne- wszystko mamy dostępne w jednym urządzeniu, i nie musimy martwić się na brak miejsca i nadmiar różnego rodzaju urządzeń.

Wszystkie osoby, które są w trakcie poszukiwań ekspresów, zachęcamy by sprawdzić nasze ekspresy domowe, w tym ekspresy Melitta oraz ekspresy domowe SAECO, a także profesjonalne ekspresy do kawy, takie jak Futurmat czy Bravilor Bonamat. Zachęcamy również do zapoznania się ze stworzonym przez nas rankingiem ekspresów Melitta.