12 września, 2019

Jaki ekspres do kawy do 3000 zł?

Wielu osobom wydaje się, że dobry ekspres do kawy musi być drogi. Nic bardziej mylnego. W ostatnich latach powstało wiele rewelacyjnych modeli, których cena nie przekracza 3 tysięcy złotych. Szukając ekspresu do kawy do domu do 3000 zł, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które pozwolą zdecydować się na konkretny model. Ekspres do kawy powinien być maksymalnie dostosowany do naszych potrzeb i stylu życia. Dla dużych rodzin doskonale sprawdzą się ekspresy przelewowe, które są w stanie przygotować w tym samym czasie nawet do kilkunastu filiżanek aromatycznej kawy. Miłośnicy kawy, którzy nie potrzebują dużych ilości napoju, powinni zainteresować się z kolei ekspresami ciśnieniowymi. Poniżej przedstawiamy krótką listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego ekspresu

1. Łatwa obsługa

Niezależnie od tego, na jaki ekspres do kawy się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o tym, by był on jak najprostszy w obsłudze. Nic tak bardzo nie psuje humoru z rana, jak długa i skomplikowana walka z parzeniem kawy. Im prostszy w obsłudze ekspres kupimy, tym przyjemniej będzie się nam z niego korzystać. Ekspresy Melitta i ekspresy Nivona są wyjątkowo proste w obsłudze. Korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne i nikomu nie sprawia żadnego problemu.

2. Młynek do kawy

Każdy miłośnik kawy wie, że sukcesem pysznej i aromatycznej filiżanki ulubionego napoju są świeżo zmielone ziarna kawy. Większość dostępnych modeli ekspresów do kawy posiada wbudowane młynki i to właśnie takie ekspresy są warte naszej uwagi. Istnieją jednak pewne modele ekspresów, które nie mają młynków, a jednocześnie bardzo się nam podobają. W takim wypadku warto rozważyć kupno młynka do kawy, który pozwoli nam cieszyć się pysznym i aromatycznym napojem.

3. Spieniacz do mleka

Kawosze dzielą się na dwie grupy – tych, którzy lubią klasyczną i tradycyjną małą czarną, oraz tych, którzy lubują się w bardziej skomplikowanych i wyrafinowanych kawach mlecznych. Wszystkie osoby, które należą do drugiej grupy, powinny zdecydować się na ekspres z mechanicznym lub automatycznym spieniaczem do mleka. Osoby, które należą do pierwszej grupy, spokojnie mogą z niego zrezygnować i zakupić ekspres podstawowy, bez zbędnych dodatków.

4. Wydajność

W zależności od tego, jak dużo kawy pijamy oraz od tego, jak liczna jest nasza rodzina, powinniśmy zdecydować się na nieco inny ekspres. Każdy ekspres do kawy ma inną wydajność. Do użytku domowego najczęściej wybierane są ekspresy, które mogą przygotować do 10 kaw dziennie, jednak warto dostosować ten aspekt do własnych potrzeb

5. Czyszczenie

Utrzymywanie ekspresu w czystości to bardzo ważny aspekt, o którym należy pomyśleć już w trakcie szukania idealnego modelu. Dużo ekspresów dostępnych na rynku wyposażone jest w specjalne programy, które ułatwiają czyszczenie i odkamienianie urządzenia. Taki program nie jest oczywiście niezbędny, jednak zdecydowanie poprawia komfort użytkowania ekspresu.
Na rynku dostępna jest ogromna ilość dobrych jakościowo ekspresów, których cena nie przekracza 3000 zł. Aby znaleźć odpowiedni ekspres dla siebie, trzeba tylko przyjrzeć się swoim potrzebom i dopasować do nich kupowany sprzęt. Wszystkich miłośników kawy zapraszamy także do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kaw, które przypadną do gustu wszystkim kawoszom.