15 grudnia, 2019

Jaki ekspres do kawy do 2000 zł będzie najlepszy?

Jaki ekspres do kawy do 2000 zł będzie najlepszy? Przedstawiamy 5 ciekawych modeli firmy Melitta

Ekspresy Melitta to prawdziwy profesjonalizm i niemiecka precyzja wykonania. W budżecie do 2 tysięcy złotych firma oferuje w pełni automatyczne ekspresy do kawy idealne do domowego użytku i nie tylko. W ów kwotowej puli mamy do wyboru kilka bardzo interesujących modeli, z których każdy charakteryzuje się – rozpoznawalnym dla marki Melitta – modernistycznym, szalenie obecnie modnym minimalistycznym designem, który zadowoli zwłaszcza miłośników nowoczesności i prostoty w kuchni.

Ekspres dla nowoczesnej kuchni, jakość zamknięta w eleganckiej obudowie

Bez cienia wątpliwości wizualność Ekspresów Melitta – i to już z przydziału cenowego do 2 tysięcy złotych – pokazuje, że za niewielką cenę można mieć w pełni automatyczny ekspres pasujący do nowoczesnych kuchni i to nawet tych niewielkich rozmiarów. Ich kształt i wymiary pozwalają w łatwy sposób wkomponować je w przestrzeń kuchenną. Dostępne są w ponadczasowych kolorach eleganckiej czerni i srebra.

Sprawdź, który ekspres do kawy Melitta do 2000 zł będzie idealny dla Ciebie?

Poniżej postaramy się przedstawić najważniejsze parametry i walory 5 modeli, które pozwolą nam cieszyć się aromatyczną kawą za nieduże pieniądze.

Oto ich lista:

Melitta Caffeo Passione

Dla fanów mlecznych kaw jest idealny. Szybko serwowana kawa z mlekiem przy minimalnym uczestnictwie użytkownika ekspresu. Ekspres wyposażony w spieniacz Auto – Cappucinatore. Element ów systemu, czyli gumowy wężyk wystarczy zanurzyć w mleku, nacisnąć guzik i po chwili mleko wprost z dyszy pojawia się w filiżance. Ekspres oferuje aż 10 rodzajów kaw w systemie One Touch. Jedno dotkniecie na dotykowym , kolorowym i intuicyjnym wyświetlaczu i kawa gotowa. Serwowana kawa może mieć różną moc, co gwarantuje 5 poziomów wyboru mocy kawy. Dodatkowo funkcja „Bean to Cup” pozwala na cieszenie się zawsze świeżo zmieloną kawą, w proporcji idealnej dla filiżanki tegoż napoju.

Melitta Solo

Automatyczny ekspres dla kawy idealny dla kawoszy, którzy chcą szybko i sprawnie przygotować aromatyczną kawę z pianką, ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Polecany zwłaszcza dla miłośników czarnej kawy najwyższej jakości w dwóch klasycznych rodzajach: espresso i cafe creama. Atutem jest nieduży rozmiar, ekspres zamknięty w obudowie o szerokości tylko 20 cm. Wyjątkowy aromat kawy wydobyty dzięki funkcji Aroma Extraction System tzn. wstępnego parzenia ziaren kawy, czyli nawilżania ich przed właściwym etapem parzenia.

Melitta Caffeo Solo&Milk oraz Caffeo Solo&Perfect Milk

Ekspresy z funkcjonalnym panelem operacyjnym, pozwalającym wybrać pożądany rodzaj kawy. Do wyboru dodatkowo 3 poziomy mocy kawy. Ekspresy oferują pyszne mleczne kawy dzięki systemom spieniania mleka. W przypadku pierwszego z nich mamy do czynienia z dyszą typu Panarello, która w sprawdzony sposób zamienia mleko w lekką, idealną piankę. Drugi z nich zaś oferuje system Auto – Cappuccinatore z gumowym wężykiem doprowadzającym mleko wprost do dyszy w ekspresie. Oba ekspresy dysponują automatycznymi i praktycznymi programami do czyszczenia czy usuwania kamienia.

Melitta Caffeo Purista

Ekspres ten cechuje niewielki wymiar, zaledwie 20 cm szerokości, co idealnie sprawdza się w niedużych kuchniach charakterystycznych dla wielu blokowych zabudowań. Zajmuje naprawdę niewiele miejsca na kuchennym blacie, oferując jednocześnie aromatyczną kawę, 3 poziomy regulacji jej mocy, funkcję wstępnego parzenia – dla intensywniejszego wydobycia aromatu z ziaren kawy oraz wyjątkowo cichy młynek do kawy. Za niewielką cenę możemy dysponować automatycznym ekspresem idealnym w przypadku niewielkich kuchennych metraży.

Melitta – niedrogi zakup bardzo dobrej jakości ekspresu do kawy

Podsumowując, za kwotę budżetu do 2 tys. złoty można sprawić sobie i najbliższym osobom przyjemność picia kawy przygotowanej w prosty i szybki sposób, zaparzonej ze świeżo zmielonych ziaren dzięki wysokiej jakości technologii. Zaprezentowane ekspresy to bardzo dobry wybór. Postawienie na jakość i duże możliwości przy relatywnie niedużej cenie.