28 października, 2019

Ekspresy do biura – ranking

Ekspresy do kawy biurowe są idealnymi urządzeniami do pomieszczeń biurowych. Cechują się one odpowiednio dostosowaną wydajnością dostosowaną do potrzeb pracowników. Jakoże każdy pracownik jest inny, ekspresy do biura powinny oferować możliwość wykonywania jak największej ilości różnych kaw. Ekspresy do kawy do biura powinny być także łatwe w użytkowaniu i utrzymywaniu ich w czystości, aby każdy w biurze mógł się skupić na pracy, a nie na obsłudze urządzenia. Nie powinien także zajmować zbyt dużo miejsca, jednak to w dużej mierze zależy od liczby pracowników i wielkości biura. Poniżej przedstawiamy ranking ekspresów biurowych, który może pomóc w wyborze tego odpowiedniego.

8. Saeco Idea Cappuccino Restyle

Porównując biurowe ekspresy, ranking rozpoczynamy od Saeco Idea Cappuccino Restyle. Te ekspresy do kawy mają możliwość przygotowania 10 specjałów kawowych. Ich wydajność to 120–300 kaw dziennie. Duży pojemnik na fusy (100 porcji) pozwoli na dłuższe użytkowanie bez potrzeby opróżniania ekspresu. Ekspresy Saeco mają pojemnik na kawę, w którym znaleźć się może 2,1 kg kawy.

Saeco Idea Cappuccino Restyle

7. Jura X8 Platinum

Niniejszy ekspres do kawy potrafi przygotować 21 specjałów kawowych. Mamy tutaj pojemnik na kawę ziarnistą 500 g i zbiornik na fusy na 50 porcji. Ekspres posiada opcję zamknięcia zbiorników na kawę i wodę przy pomocy kluczyka. Projekt akustyczny powoduje, że ekspres pracuje cicho. Mamy możliwość przygotowanie dzbanka kawy wody na herbatę, gdzie woda może być o różnej temperaturze. Jest także opcja zablokowania wybranych kaw menu.

Jura X8 Platinum

6. Melitta Caffeo Barista TS

Szóste miejsce w rankingu ekspresów biurowych zajmuje Melitta Caffeo Barista TS. 21 specjałów kawowych – tyle rodzajów można przygotować przy pomocy tego ekspresu. Ekspres daje możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie. Mamy do wyboru pięć ustawień mocy kawy, dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł sam sobie przygotować taką kawę jaką lubi. Jest rynienka na kawę mieloną.  Barista TS to także podgrzewana tacka do wstępnego ogrzewania filiżanek, tak aby kawa na dłużej pozostała ciepła. Wymienione ekspresy Melitta można bardzo łatwo wyczyścić.

Melitta CAFFEO BARISTA TS

5. Jura Z6 Diamond Black 2018

Dzienna wydajność tego ekspresu to do 40 kaw. Zbiornik na wodę w ekspresie to 2,4 litra, zaś pojemnik na kawę ziarnistą – 125 g. Do wyboru 22 specjały kawowe. Posiada aktywny monitoring napełnienia tacki ociekowej. To także 10 ustawień mocy kawy. Mamy tutaj pojemnik na kawę mieloną. Program czyszczący wspomaga dokładne wysprzątanie ekspresu.

Jura Z6 Diamond Black 2018

4. Jura Giga X3c Professional

Czwarte miejsce w rankingu ekspresów biurowych zajmuje Jura Giga X3c Professional. Ekspres ten to 31 programowalnych specjałów kawowych. Przygotowanie w nim dwóch ristretto to zaledwie 29 sekund. Ekspres posiada duże zbiorniki na kawę (1kg) i wodę (5l). W ekspresie Jura Giga X3c Professional mamy do dyspozycji regulację zarówno wysokości, jak i szerokości podwójnej wylewki do kawy. Jest opcja korzystania ze zmielonej (w tymrównież grubo) zmielonej kawy. Pojemnik na fusy pomieści tutaj 40 porcji. Jest oczywiście w ekspresie system czyszczenia wewnątrz urządzenia.

Jura Giga X3 Professional

3. Jura Giga X8 Professional

Trzeci stopień podium w naszym rankingu ekspresów biurowych należy do Jura Giga X8 Professional. W ekspresie tym mamy 32 programowalne specjały kawowe. Przygotowanie dwóch ristretto zajmuje 29 sekund. Duża wydajność, a mianowicie 120 kaw dziennie. Podwójna wylewka posiada regulowaną wysokość i szerokość. Pojemne zbiorniki na kawę i wodę, aby każdy pracownik mógł się napić kawy. Zbiornik na fusy ma pojemność 40 porcji. Ekspres posiada monitoring napełnienia tacy ociekowej. Można używać kawy mielonej. Jura Giga X8 Professional to możliwość ustawienia mocy kawy (pięć stopni). Ekspres posiada wiele innych regulacji i opcji, m. in. programowanie ilości mleka i wody. Funkcja Speedoraz trzeci Thermoblock sprawiają, że przygotowanie kawy jest błyskawiczne.

Jura Giga X8 Professional

2. Necta Kalea

Sugerowana dzienna wydajność tego ekspresu to 150 kaw. Trzy pojemniki: na kawę ziarnistą – 1100 g, a na produkty rozpuszczalne – 1800 g. Dwa młynki do mielenia kawy. Jest opcja kawy bezkofeinowej. Pojemnik na odpadki to 60/70 porcji. Liczba wyrobów – cztery. Ekspres posiada dyszę gorącej wody. Trzy bojlery – 0,8 l espresso, 0,8 l bojler pary, 0,8 l instant. Jest także możliwość napicia się świeżego mleka.

Necta Kalea

1. Necta Karisma

Zwycięzcą rankingu ekspresów biurowych jest Necta Kalea. Kalea ma trzy zbiorniki: na kawę ziarnistą (1100 g), produkty rozpuszczalne (1800 g) i kontener instant (500 g). Jest też opcja kawy bezkofeinowej! Pojemnki na resztki to tutaj 60/70 porcji. Liczba wyrobów – 12.Ekspres posiada dysze gorącej wody i gorącej pary. Bardzo wysoka wydajność: 200 filiżanek na godzinę i 20 l gorącej wody na godzinę. Trzy bojlery: 0,8 l espresso, 0,8 l bojler pary, 0,8 l instant.

Necta Karisma

Mamy nadzieję, że powyższy ranking ekspresów biurowych pomoże wam w wyborze najlepszego ekspresu do biura. Bo kawa powinna być czymś więcej niż tylko zwykłym napojem rutynowo pitym każdego dnia. Dlatego też oprócz dobrej kawy ziarnistej, ważny jest także solidnej jakości młynek do kawy, który dobrze zmieli kawę i przeniesie cały smak i aromat do filiżanki naszej kawy. W zależności od rodzaju zastosowania ekspresu trzeba zastanowić się, czy wybrać ekspresy domowe czy ekspresy profesjonalne; ekspresy profesjonalne do kawy posiadają z reguły znaczne większe możliwości niż te domowe. Poza tymi markami już wspomnianymi polecamy także świetne ekspresy Nivona.