10 września, 2019

Ekspres do domu: przelewowy czy ciśnieniowy?

Dla wielu osób perspektywa wypicia porannej filiżanki aromatycznej kawy jest najlepszą motywacją do wstania z łóżka. Tajemnicą każdej pysznej kawy jest proces parzenia jej w odpowiednim ekspresie. Odpowiednio dobrany do naszych potrzeb i preferencji ekspres do kawy, pozwoli nam na przygotowanie naszego ulubionego napoju w szybki i nieskomplikowany sposób. Od rodzaju ekspresu, a także od metody parzenia zależy smak i aromat przygotowywanej kawy. Wiele osób, stając przed trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniego ekspresu, musi zadać sobie pytanie, na jaki rodzaj powinni się zdecydować. Ekspres przelewowy czy ciśnieniowy? Poniżej przedstawiamy cechy charakterystyczne obu urządzeń, które powinny pomóc w podjęciu decyzji.

Ekspres przelewowy – duża ilość w krótkim czasie

Ekspresy przelewowe cieszą się dużą popularnością już od wielu lat. Ich główną zaletą jest fakt, że są bardzo wydajne. Za jednym razem można przygotować – w zależności od wielkości zbiornika – nawet kilka filiżanek kawy. Ponadto ekspresy przelewowe są bardzo proste, intuicyjne w obsłudze – wystarczy wsypać zmieloną kawę do papierowego filtra, napełnić zbiornik wodą i uruchomić urządzenie. Ekspresy przelewowe są również stosunkowo niedrogie, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się aromatycznym napojem, nie wydając przy tym na sprzęt dużych pieniędzy. Dużym atutem ekspresów przelewowych jest fakt, że przygotowana w dzbanku kawa, dzięki podgrzewanej podstawce, przez długi czas zachowuje wysoką temperaturę. Ekspresy przelewowe są doskonałym rozwiązaniem dla dużych rodzin, w których każdy domownik lubi kawę.

Ekspres ciśnieniowy – dla prawdziwych kawoszy

Ekspresy ciśnieniowe zostały stworzone dla prawdziwych pasjonatów kawy, którzy chcą wyciągnąć z ziaren jak najwięcej smaku i aromatu. Tłoczona pod wysokim ciśnieniem gorąca woda połączona ze zmielonymi ziarnami kawy tworzy esencjonalny i aromatyczny napar. Ekspres ciśnieniowy jest w stanie przygotować wiele rodzajów kaw, dzięki czemu daje większe możliwości- każdy może przygotować sobie taką kawę, na jaką ma w danej chwili ochotę. Ekspresy ciśnieniowe są w stanie przygotować jedną lub maksymalnie dwie porcje kawy, co w przypadku dużych rodzin, lub podczas spotkań towarzyskich może być nieco problematyczne. Główną zaletą ekspresów ciśnieniowych jest fakt, że przygotowywana w nich kawa jest intensywna, aromatyczna i pełna w smaku, a jednocześnie także delikatna i pozbawiona składników, które mogą być szkodliwe dla naszych żołądków.

Zarówno ekspresy ciśnieniowe, jak i ekspresy przelewowe parzą pyszną i aromatyczną kawę. To, na jaki ekspres się zdecydujemy, zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wszystkie osoby, które szukają odpowiedniego dla siebie ekspresu, zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą ekspresów domowych, a w szczególności ekspresów Melitta, ekspresów domowych Saeco oraz ekspresów Nivona. Polecamy także nasz ranking ekspresów Melitta. Wszystkich miłośników aromatycznej kawy, zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą młynków do kawy i szeroką ofertą kaw. Osoby, które poszukują ekspresów do biur lub lokali gastronomicznych, zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą ekspresów profesjonalnych.