30 sierpnia, 2019

Barista, CI, Passione – które ekspresy marki Melitta warto wybrać?

Melitta to niemiecka firma produkujące domowe ekspresy do kawy. Barista, CI i Passione to trzy linie ekspresów marki Melitta odznaczające się niezwykłą profesjonalnością parzenia kawy jak na ekspresy do kawy do domu. Melitta stworzyła te linie, aby wprowadzić zawodowe podejście do przygotowywania kawy do domowego zacisza. Poniżej ranking tych ekspresów:

5. Melitta CAFFEO CI Touch

Ten ekspres marki Melitta CI posiada niezwykła funkcję Aroma-Extraction-System (A.E.S), wykonującą parzenie wstępne, dzięki któremu uzyskamy wspaniały smak naszej kawy. Mamy tutaj stalowy młynek do kawy, który perfekcyjnie zmieli kawę, dającą potem odpowiedni smak. Do ekspresu dołączony jest pakiet startowy zawierający filtr wody i miarkę.

Melitta CAFFEO CI Touch

 

4. Melitta CAFFEO PASSIONE

Znajdziemy tutaj automatyczny spieniacz do mleka Auto-Cappuccinatore dający przepiękną piankę mleczną; daje on ponadto możliwość podgrzania mleka czy wody – np. do okazjonalnej herbaty czy kakao. Ekspres ten posiada powierzchnię, która zapobiegnie powstawaniu śladów palców (Varianza® CSP Stal nierdzewna). Obecny tutaj automatyczny program czyszczenia, usuwania kamienia i płukania sprawi, że nie trzeba martwić się o czystość ekspresu.

Melitta CAFFEO PASSIONE

3. Melitta CAFFEO PASSIONE OT

Ten ekspres do kawy z linii Melitta Passione posada obsługę wszystkich kaw jednym dotknięciem. Pieczątka Aromasafe na pojemniku do ziaren oznacza, że wszystkie aromaty i smaki z ziaren są jeszcze bardziej zabezpieczone. Funkcja Bean to Cup oznacza z kolei, że mielona jest tylko taka ilość kawy, aby do kubka trafiała zawsze kawa ze świeżo zmielonej kawy. Osobne dysze do kawy, mleka i gorącej wody to gwarancja dostarczenia tych substancji w ich czystej formie.

Melitta CAFFEO PASSIONE OT

2. Melitta CAFFEO BARISTA T

Potrafi przyrządzić 18 rodzajów kaw, co z pewnością sprawi satysfakcję każdemu kawoszowi. Wylewkę w tym ekspresie możemy podnieść do wysokości 140 mm – ułatwi to zmierzenie się z różnymi typami filiżanek i szklanek. Obecna tutaj uniwersalna wylewka z podświetleniem LED z pewnością pomoże przy tworzeniu twojego ulubionego specjału kawowego.

Melitta CAFFEO BARISTA T Czarny

1. Melitta CAFFEO BARISTA TS

Zwycięzcą rankingu jest Melitta CAFFEO BARISTA TS. Ten ekspres z linii Melitta Barista potrafi przygotować 21 specjałów kawowych. Funkcja Automatic Bean Select, czyli automatyczny wybór rodzajów kawy, wybierze dla ciebie odpowiedni typ kawy zgodnie z waszym życzeniem. Funkcje bluetooth i Touch & Slide na pewno sprawią, że użytkowanie tego urządzenia będzie jeszcze przyjemniejsze i prostsze.

Melitta CAFFEO BARISTA TS

Marka Melitta ma więc różne ekspresy do kawy dostosowane do konkretnych wymagań użytkowników. W ofercie mamy także ekspresy z linii Melitta Solo i Melitta Varianza. Są to urządzenia przeznaczone dla tych, którzy mają nieco mniejsze wymagania odnośnie ekspresów i kawy. Tak czy inaczej warto wybrać Melittę do swojego zacisza, aby zrobić przepyszną kawę dla siebie i innych.